چه موادی موجب شادابی پوست می‌شوند ... ؟


دانه کتان

 

دانه کتان سرشار از امگا 3 است که نقش مهمی در کنترل لکه‌ها و خطوط پوستی ایفا می‌کند. تحقیقات نشان می‌دهد که مصرف روزانه دانه کتان موجب کاهش سرخی و التهاب پوست می‌شود و به شادابی و نرمی آن کمک می‌کند. مقداری از این ماده را به شیرینی مورد علاقه یا اسموتی خود بیافزایید.

 

 

میوه‌های به رنگ آبی و بنفش

 

میوه‌هایی که به رنگ آبی و بنفش هستند در فهرست بهترین موادی‌ قرار دارند که برای پوست مناسب است. بلوبری، شاه توت و آلو سیاه سرشار از آنتی اکسیدان هستند که با رادیکال‌های آزاد مبارزه می‌کنند. رادیکال‌های آزاد از رژیم غذایی نامناسب و مواد شیمیایی موجود در محیط می‌آیند. با خوردن میوه‌های آبی رنگ و بنفش می‌توانید پوست خود را جوان‌تر سازید.

 

 

دانه آفتاب‌گردان

 

دانه آفتاب گردان سرشار از ویتامین ای است، ماده‌ای که از پوست در مقابل صدمات نور آفتاب جلوگیری می‌کند. دانه آفتاب گردان را می توان به عنوان اسنکی سبک و کامل مصرف کرد. شما همچنین می‌توانید این ماده را در سالاد و حبوبات خود مصرف کنید. تنها در مصرف نمک در سالاد محتاط باشید. نمک برای پوست شما ضرر دارد.

 

 

شکلات

 

یک خبر خوب برای دوست داران شکلات. با وجود تمام افسانه‌هایی که درباره آکنه گفته‌اند، شکلات برای پوست خوب است. من شکلات تلخ را ترجیح می‌دهم و تقریبا هر روز مقداری از آن را مصرف می‌کنم. (البته در حد اعتدال) و بر اساس تجربه‌های شخصی می‌توانم بگویم که شکلات باعث آکنه نمی‌شود. در واقع شکلات فلاونول، که موجب زیبایی پوست می‌شود، را افزایش می‌دهد. از آن جا که کالری این ماده زیاد است، در مصرف آن محتاط باشید.

 

 

سیب زمینی شیرین

 

من بسیار خوشحال شدم هنگامی که فهمیدم سیب زمینی شیرین برای پوست خوب است. این ماده سرشار از ویتامین آ و سی است که برای درخشش و سلامت پوست لازم است. ویتامین سی تولید کولاژن را افزایش می‌دهد و موجب نرمی پوست می‌شود، ویتامین آ نیز آنتی اکسیدان تولید می‌کند که با رادیکال‌های آزاد مبارزه و از سرطان پوست جلوگیری می‌کند. من فکر می‌کنم که این دلیلی قانع کننده برای افزودن این ماده به فهرست غذایی شما باشد.

 

 

گوجه فرنگی

 

زمانی که روی تحقیق ام کار می‌کردم، از این که فهمیدم گوجه فرنگی برای پوست خوب است، تعجب کردم. بسیاری از مردم می‌گویند که گوجه فرنگی موجب اکنه می‌شود، اما این ماده سرشار از آنتی اکسیدانی به نام لیکوپن است که به سلامت پوست و به همان اندازه حفاظت از پیگمنت آن کمک می‌کند. گوجه فرنگی را به سالاد یا ساندویچ خود بیافزایید. گوجه فرنگی پخته نیز میزان لیکوپن را افزایش می‌دهد.

 

 

ماست

 

یکی از بهترین اسنک‌هایی که همه ما نیز به آن علاقمندیم، ماست است. آیا می‌دانستید که این ماده برای پوست شما خوب است؟ ماست شامل پروتئینی است که پوست شما را سفت نگه می‌دارد و از چین و چروک جلوگیری می‌کند. از ماست‌های میوه‌ای دوری کنید زیرا با شکر درست شده‌اند. به جای آن ماست ساده را انتخاب کنید و مقداری میوه تازه به آن اضافه کنید تا خوشمزه شود.

 

/ 0 نظر / 12 بازدید